header banner
Default

Güncel altcoin haberleri: SHIB, ARB, STX, SNX, ADA ve SOL, Investing com tarafından sağlanmaktadır


Table of Contents

  Altcoin piyasasından güncel haberler: SHIB, ARB, STX, SNX, ADA, SOL

  Investing.com - Altcoin piyasasında bugün öne çıkan gelişmeleri derledik.

  24 trilyon kripto borsasından transfer edildi

  SHIB, bu ay çok beklenen Shibarium’un Beta sürümünün yayına alınmasına rağmen Şubat ayından bu yana devam eden düşüş eğiliminden kurtulamadı.

  SHIB ile ilgili son gelişmelerde ise kısa sürede 24 trilyondan fazla SHIB varlığının kripto borsasından taşınması dikkat çekti. WhaleAlert, son 24 saat içinde Crypto.com’dan yaklaşık 272 milyon dolar değerinde SHIB’in taşındığını raporladı. Ancak bu işlemin şimdiye kadar SHIB fiyatı üzerinde bir etkisi olmadığı görüldü.

  Bu işlemle ilgili açıklama yapan Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, güvenliği sağlamak için olağan saklama operasyonlarına bağlı olarak birkaç kripto varlığı yeniden dengelediklerini belirtti. Böylece işlemin borsanın dahili bir transferi olduğu anlaşıldı.

  Binance, büyük öncesi Arbitrum’u (ARB) listeleyeceğini duyurdu

  En yüksek işlem hacmine sahip kripto borsası Binance, Arbitrum'u (ARB) listeleyeceğini duyurdu. Binance, Arbitrum (ARB) paritelerinin alım satım işlemlerinin 23 Mart başlayacağı bilgisini verdi.

  Kripto borsası ARB’yi ilk olarak BTC ve USDT çiftleriyle işleme açacak. ARB, 23 Mart tarihinde TSİ 15:30 civarında tahmin edilen 16.890.400 blok yüksekliğine ulaştığında kullanıcılar varlıklarını kripto borsasına yatırmaya başlayabilecek.

  Kripto alanındaki en eski kripto borsalarından biri olan Poloniex de Arbitrum'u (ARB) listeleyeceğini duyurdu.

  ARB airdropunun 6 Şubat tarihinde alınan anlık görüntüye göre 23 Mart tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor. ARB toplam arzı 10 milyar token ile sınırlı olacak ve toplam arzın %56’sı topluluğa dağıtılmış olacak.

  Stacks’in büyük güncellemesi sonrası %60’ın üzerinde yükseldi

  Stacks protokolü ağında DeFi adaptasyonunu artırmak için çaba gösterirken bu yolda önemli bir adım olarak Stacks 2.1 sürümünü yayına aldı.

  Stacks’in yerel varlığı STX ise bu güncellemeyi olumlu fiyatlamaya devam ediyor. STX, bugün %15’e yakın değer artışı kaydederek an itibarıyla ilk 100’de en çok yükselen 5. kripto para konumunda. Ayrıca son zamanlarda yoğun talep gören kripto para, son bir haftada %62 değer artışıyla devam ediyor.

  STX varlığındaki pozitif fiyat hareketi, Bitcoin ağında bir akıllı sözleşme ve merkezsiz finans odaklı bir ekosistem oluşturma çabalarına atfedildi. Bu kapsamda geliştiriciler Stacks 2.1 versiyonunu hayata geçirerek gelişmiş iyileştirmeler, daha iyi köprüler ve merkezsiz madenciliğin yanı sıra Bitcoin bağlantısını güçlendirmeyi hedefliyor.

  , 20 milyon dolarlık yatırım aldı

  Tokenize varlık ihraç platformu Synthetix, Web3 yatırım şirketi DWF Labs ile yeni bir ortaklık kurarak 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

  DWF Labs, bu ay USDC ile 15 milyon dolarlık SNX alarak yatırımın büyük bölümünü ödemiş oldu. Anlaşmaya göre Synthetix’in vadeli işlemleri DWF Labs'ın ticaret platformuna entegre edilecek. DWF Labs, Synthetix'in entegrasyonu tamamlamasının ardından 5 milyon dolar değerinde SNX token daha satın almayı taahhüt etti.

  Bu gelişmeyle birlikte protokolün yerel varlığı SNX, bugün %10’u aşan değer kazancı görürken 3,2 dolara kadar yükseldi ve ilk 100’de en çok yükselen 3. kripto para oldu.

  ağındaki kilitli toplam değer %150 Arttı

  Son zamanlarda DeFi’ye olan talebin artmasıyla birlikte Cardano ağındaki kilitli toplam değerde de (TVL) önemli oranda bir artış kaydedildi.

  Cardano ağının TVL’si dip bölgelerden yaklaşık %150 artış gördü. Cardano TVL’sindeki artışa rağmen ağ, DeFi sektöründe hâlâ beklenen patlamayı yapabilmiş değil. Cardano ağının ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirliğe odaklanan yapısıyla DeFi platformları için iyi bir alternatif olarak kabul ediliyor.

  Cardano ağının DeFi’deki istikrarlı değer artışına rağmen bu durum ADA’nın performansını etkilemiyor. ADA, bugün %1,5’i bulan değer kaybıyla 0,34 doların altında işlem görüyor.

  , DeFi ve NFT sektörünün büyümesinden pozitif etkileniyor

  Solana, İlk 10 kripto para arasında %8 değer artışıyla yüksek sermayeli altcoin piyasasından pozitif ayrışıyor.

  Solana’daki son yükseliş ivmesi, ekosisteminin çeşitliliğinden dolayı merkezsiz finans ve NFT sektörüne yönelik talep artışına atfedildi. Son zamanlarda ağ aktivitelerinde sorunlar yaşayan katma-1 protokolü, bu sorunların aşılmasının ardından istikrarlı bir görünüme kavuştu. Solana ağındaki aktivite artışına bağlı olarak hızlı yükselen SOL fiyatı, haftalık bazda %20 değer artışıyla 23 dolara ulaşmış durumda. Bugün Solana, Bitcoin’in %2,5’i bulan değer artışıyla birlikte ilk 10’da pozitif hareket eden tek altcoin olarak devam ediyor.

  Yazar: Günay Caymaz

  Sources


  Article information

  Author: Michael Neal

  Last Updated: 1698792962

  Views: 828

  Rating: 3.6 / 5 (36 voted)

  Reviews: 85% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Michael Neal

  Birthday: 1948-09-02

  Address: 917 May Oval, Nicholasfurt, UT 81660

  Phone: +4698829560737490

  Job: Art Director

  Hobby: Running, Rock Climbing, Basketball, Table Tennis, Tennis, Sewing, Camping

  Introduction: My name is Michael Neal, I am a striking, spirited, proficient, steadfast, receptive, forthright, vibrant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.